Po kliknutí na ikonku [Vyhledávání] se rozbalí editovatelné pole pro dohledání lokací na mapě. Je možné zadávat jak konkrétní místa (např. Divadlo Broadway), tak větší územní celky jako městské části, obce či kraje. Funguje zde tzv. „našeptávání“ pro napovídání existujících lokací. V nabízených možnostech lze pohodlně vybírat šipkami na klávesnici a volbu lze potvrdit Enterem. Po výběru jednoho z míst se mapa přesune a zacentruje na dané místo.
Našeptávání je omezeno pouze pro Českou republiku. Vyhledávání slouží pouze k přiblížení daného místa na mapě a nijak neovlivňuje zobrazované objekty.
Kliknutím na křížek lze vyhledávání zavřít. Vybraná poloha na mapě zůstává nezměněna.
Po kliknutí na ikonku [Filtr] se ze strany vysune levý panel, obsahující nástrojová tlačítka a skupiny filtrů. Opětovným kliknutím na toto tlačítko lze levý panel opět skrýt. Vybrané filtry zůstanou v mapě zachovány.
Všechny akce v rámci filtrování, potažmo levého sloupce, jsou provedeny technologií AJAX. Nedochází tedy k opětovnému vykreslení stránky.
Všechny filtry lze vzájemně kombinovat.
Pokud není v dané skupině filtru vybraná ani jedna položka, zobrazí se v mapě všechny objekty, stejně jako v případě všech vybraných položek.
Výchozí zobrazení mapy je KLASICKÉ [Mapa]. Lze přepnout na SATELITNÍ (HYBRIDNÍ) zobrazení mapy [Satelit].
Vpravo od nabídky Přepínání typu mapy se nachází tlačítko pro zjištění aktuální polohy. Po kliku se zobrazí dialog, po jehož potvrzení se mapa přesune a zacentruje na aktuální polohu.
Kliknutím na filtrovací položku se v mapě vykreslí pouze objekty odpovídající typu vybrané přístupnosti. Položka se označí jako vybraná. Tímto způsobem lze vybrat i více položek najednou.
Přístupnost je v rámci celé aplikace určena barvou. Tato barva se pak projeví i v označení v mapě, plovoucím okně se stručnými informacemi i v detailu objektu.
Přístupný je celý objekt nebo jeho větší část alespoň s jedním bezbariérovým vstupem.
Přístupná je jen část objektu nebo objekt nenaplňuje některé z požadavků uvedených u objektu přístupného.
Přístup nebo pohyb po objektu je zvlášť komplikovaný (kombinace různých důvodů).
Kliknutím na filtrovací položku se v mapě vykreslí pouze objekty odpovídající vybranému typu objektu. Položka se označí jako vybraná. Tímto způsobem lze vybrat i více položek najednou.
Dole pod filtrem jsou 3 nástrojová tlačítka. Po najetí nad ikonku se v nápovědě zobrazí funkce tlačítka. Po kliku na tlačítko se obsah zobrazí v plovoucím okně.
Zde naleznete HTML kód pro sdílení aplikace na jiných webových stránkách, vč. nápovědy k použití.
Zobrazení možností exportu informací z mapy. K dispozici jsou 3 nejpoužívanější formáty: XML, JSON a CSV (Excel).
Tato nápověda.
Objekt v mapě je graficky přizpůsoben přístupnosti (barva) a typu objektu (piktogram). Jeho spodní část přesně cílí na GPS souřadnice daného místa v mapě.
Existuje i tzv. sdružený objekt, a to v případě, že se na jednom místě v mapě vyskytuje více než jeden objekt. Místo ikonky objektu je pak zobrazena číslovka udávající počet objektů v rámci sdružení.
V plovoucím boxu se zobrazí stručné shrnutí vlastností vybraného objektu a odkazu na detailní informace. V případě sdruženého objektu se na spodku plovoucího boxu objeví přepínač na další objekt v rámci sdružení.
Při kliknutí na odkaz [Detail] v plovoucím okně se ze strany vysune pravý panel, obsahující rozšířené informace o daném objektu, vč. detailního popisu a fotografie (je-li k dispozici).